Mevi ry:n puheenjohtajaksi Mikko Villi

Media- ja viestintätieteellinen seura Mevi ry:n puheenjohtajaksi vuodelle 2018 on valittu journalistiikan professori Mikko Villi Jyväskylän yliopistosta.

Media- ja viestintätieteellinen seura Mevi ry:n puheenjohtajaksi vuodelle 2018 on valittu journalistiikan professori Mikko Villi Jyväskylän yliopistosta.

Villi valittiin puheenjohtajaksi yhdistyksen vuosikokouksessa 19.3.2018 Tampereella.

Yhdistyksen hallitukseen valittiin Villin lisäksi uusina jäseninä Lauri Haapanen (Jyväskylän yliopisto), Camilla Haavisto (Svenska social- och kommunalhögskola) ja Kari Karppinen (Helsingin yliopisto). Hallituksessa jatkavat Mikko Hautakangas (Tampereen yliopisto), Anne Laajalahti (Infor), Reeta Pöyhtäri (TaY), Anna Rantasila (TaY), Niina Uusitalo (TaY/Media & viestinnän toimitussihteeri) ja Eliisa Vainikka (TaY). Varajäseninä jatkavat Veera Kangaspunta (TaY) ja Sinikka Torkkola (TaY).